Reclame noi

libris.ro
2performant.com
Sep 012015
 

Program zilele Covasna 2015

Vineri – 4 septembrie – Program zilele Covasna 2015

10:00               Conferinţă de Cluster Internaţional

16.30               Vernisaj expoziţie de caricatură Lukács Sándor „Lucky (Casa Orăşenească de Cultură)

17:00               Muzică de promenadă

17:30               Demonstraţie de arte marţiale – Clubul de karate „Mikado” din Covasna

18:00               Concert PinceBand

19:00               Clubul Elevilor Covasna – Spectacol de dans

20:30               Concert Akusztik

22:00               Chop-Snobs

22:00               Tequila Party (Crama)

22:00               Retro Party (Csacsa Bar)

23:35               Concert Background

 

Sâmbătă – 5 septembrie – Program zilele Covasna 2015

09:00               Gastronomie – concurs de gătit în ceaun (Parc)

09.00               Concurs de tăiat lemne (lângă Supercoop)

09:00               Cupa minifotbal Covasna (Sala de Sport-Voinesti)

09.00               Cupa de fotbal „Lőrincz Zsigmond” pentru copii (Terenul de Fotbal)

10.00               Concurs de şah (Sala de Sport – Liceul „Korosi Csoma Sandor”)

10:00               Concert muzică populară Diana Mogoş/Adrian Negrilă

10:30               Ansamblul folcloric Florile Zagonului

11:00               Ansamblul Folcloric Junii Covăsneni, coregraf maestru Popa Gică – Braşov, coordonator Oana Şulea

12:00               Celebrarea nuntaşilor de aur (Casa de Cultură, sala mare)

15:00               Concert Muzică uşoară Diana Mogoş/Adrian Negrilă

16:00               Concert HANGfoglalas
20:00               Concert Stroke 69

20:00               Concert Evolve (Centru Cultural Covasna)

21:00               Concert ALINA EREMIA
21:00               The Crazy Plumbers (Centru Cultural Covasna)

22:00               Concert Homonyik Sandor

22:00               DMS Party (Crama)

22:00               Smilnov Party (Csacsa Bar)
23:30               Concert Bojtorján

 

Duminică – 6 septembrie – Program zilele Covasna 2015

09.00               Concurs tenis de masă (Sala de Sport-Voinesti)

09.00               Cupa de fotbal „Lőrincz Zsigmond” pentru copii (Terenul de Fotbal)

13:00               Concurs automobilistic  AUTOCRONO (Valea Zânelor)

13:00               Ansamblul folcloric Gyöngyharmat din Zăbala

13:30               Ansamblul folcloric Recefice – Covasna

14:00               Ansamblul popular din Plăieşii de Jos

17:30               Premiere: – Concurs auto

  • Locul unde trăim – imaginea noastră

18:00               Daavid (Muzsika TV)

19:00               Concert McHaver&Teknő (Ungaria)

20:00               Concert Etnic
20:45               Extragerea tombolei

21:00               Concert Kozsó & Ámokfutók

22:00               Focuri de artificii
22:00               We Like To Party (Crama)

22:00               DJ Blue-Light (Csacsa Bar)

22:10               Concert Charlie

[suffusion-the-author]

[suffusion-the-author display='description'] Acest blog este DoFollow doar pentru acei comentatori care lasa un anumit numar de comentarii pertinente si la obiect, , cu conditia de a nu face SEO spamming (asta include si calorifere si alte minunatii).

Leave a Reply